Víno Peru - starodávná kultura, moderní vína Vína Queirolo - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tabernero - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tacama - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru
Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru

Vinice

Mezi hlavní viniční oblasti v Peru patří údolí Caněte a údolí Ica.

Peru

Údolí Caňete

Geografická poloha: 151. kilometr Panamericany Sur, údolí Caňete
Poloha: vinice se rozkládají v dolní části údolí Caňete, na pravém okraji řeky Caňete
Půda: písčitá (hlinitopísčitá), kamenitá

Vinice se rozprostírají podél pouštního pobřeží na pravém okraji řeky Caňete, 4 km od pobřeží. Hlinitopísčitá půda nabízí optimální absorpční vlastnosti a štěrkovité podloží.

Dominuje pobřežní podnebí, chladné a vlhké zimy bez dešťových srážek. Léta jsou slunečná a teplá, ovlivněná blízkostí moře. Díky mírnému vegetačnímu pásmu dodává přímořský vánek vínu svěžest a celistvost.

Údolí Caňete

Údolí Ica

Geografická poloha: 300. kilometr Panamericany Sur, údolí Ica
Poloha: horní část údolí Ica, region San José de los Molinos
Půda: písčitá (hlinitopísčitá), kamenitá

Nachází se na jihu Peru a disponuje výjimečnými podmínkami pro pěstování vinné révy. Vinice jsou umístěny na úpatí And 500 m nad mořem a 60 km od pobřeží. Poušť na jihu odděluje vinice od pobřeží. Tato oblast nabízí hlinitou půdu, která je vhodná pro výsadbu všech typů hroznů a rubů vinné révy. Převládá pouštní podnebí, chladné až studené zimy, bez mrazů, teplá a slunná léta. Nedostatek dešťových srážek a vlhkého podnebí přispívá ke zrání vinné révy a chrání ji před onemocněním a napadením houbami. Velký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí, který někdy dosahuje až 20°C, činí z údolí Ica opravdovou oázu pro pěstování vinné révy. Teplotní rozdíl rovněž přispívá k dobrému zrání tříslovin a polyfenolů, které vynikají ve vůni, barvě a chuti vína.

Údolí Ica