Víno Peru - starodávná kultura, moderní vína Vína Queirolo - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tabernero - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tacama - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru
Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru

Historie vinařství Santiago Queirolo

Vinařství Santiago Queirolo bylo založeno v roce 1880 rodinou Queirolo krátce po svém příchodu z italského Janova. Vinařství se stále nachází na své původní adrese v limské čtvrti Pueblo Libre.

Pisco

V roce 1962 dochází s městským rozvojem a rozšiřováním hlavního města Limy k přesunu vinic na jih Peru, do úrodné oblasti údolí Caňete. V roce 2000 začalo vinařství s důkladným obnovujícím procesem, jehož cílem bylo vyrábět konkurenceschopná vína na mezinárodním trhu. Proto došlo k renovaci vlastních vinic v údolí Caňete, získání nových vinic v údolí Ica a modernizaci celého vinařství.

Santiago Queirolo dnes čítá více než 400 ha vinic v údolích Ica a Caňete, z nichž více než 230 ha je již obhospodařováno. Vinařství je vybaveno moderními nerezovými sudy s regulovanou teplotou a s kapacitou přes 4 miliony litrů. Zodpovědnost za výrobu Pisca a vína, která reflektují osobitost peruánského území, nese pokračovatel rodinné tradice, pan Jorge Queirolo, enolog a vnuk zakladatele vinařství Queirolo, společně se známým chilským vinařem panem Ernestem Jiusánem.

Pisco

Díky této celkové modernizaci je v současné době vinařství Santiago Queirolo uznávaným předním výrobcem vína a Pisca v Peru.