Víno Peru - starodávná kultura, moderní vína Vína Queirolo - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tabernero - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tacama - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru
Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru

Novinky

29.05.2012 | Úspěchy peruánského Pisca a vína na mezinárodní scéně

Peruánské Pisco zaznamenalo obrovský úspěch na mezinárodní vinařské soutěži Concours Mondial de Bruxelles, která se konala 4. - 6.5.2012 v portugalském Guimarães.

 

Tradiční peruánská pálenka se může pyšnit velkou zlatou medailí, šesti zlatými medailemi a devíti stříbrnými. Do 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno více jak osm tisíc vín a destilátů z 52 zemí světa. A Peru bodovalo v každé kategorii, a navíc si odvezlo trofej nejlepšího destilátu.

 

Concours Mondial je mezinárodní odborná soutěž, která má svůj původ v Belgii, a jejím cílem je ocenit nejlepší vína a pálenky z celého světa. Do soutěže se mohou přihlásit producenti či distributoři vín a destilátů z celého světa. Odborná komise složená z profesionálních degustátorů a expertů ve vinařském odvětví hodnotí každý soutěžící vzorek. Pouze ty vzorky, které obdrží nejlepší skore mají šanci aspirovat na některou z medailí.

I tato událost dokazuje vzrůstající zájem o peruánskou produkci Pisca a vína vč. vzrůstající popularity samotného Pisca jako kulturního dědictví Peru.

 

Zdroj: El Comercio