Víno Peru - starodávná kultura, moderní vína Vína Queirolo - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tabernero - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru Vína Tacama - kvalitní vína a Pisco z exotického Peru
Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru Vína a Pisco z Peru

Články

05.03.2013 | Soutěž PISCO COMPETITION v baru La Casa de la Havana vieja

Soutěž   PISCO COMPETITION  v baru La Casa de la Havana vieja

Dne 4.3.2013 proběhla jedinečná barmanská soutěž na téma „Koktejly z Pisca“ v baru La Casa de la Havana vieja, Opatovická 28, Praha 1 za podpory společnosti DINEX CZ s.r.o, přímého dovozce Pisca z Peru a pod odbornou záštitou České barmanské asociace CBA. Porotu soutěže tvořili pánové A. Svojanovský (president CBA), R. Díaz (barman, sommelier Peru), P. Šíma (Bar Black Angels).Váženým hostem soutěže byl guru České barmanské školy, barman Saša Mikšovic.
Tento destilát a především koktejly z něj vyrobené jsou v barech v posledních letech velice oblíbené a proto bylo cílem soutěže více zvýšit povědomí barmanů o tom, co je to Pisco a motivovat je k přípravě nových koktejlů.
Jaké Pisco bylo dodáno do soutěže? Od vinařství Santiago Queirolo, Queirolo Quebranta a od vinařství Hacienda del Abuelo, 7Siete Tinajas Acholado.

Soutěže se zúčastnilo 13 barmanů (vč. barmanky ) a hlavním úkolem bylo představit recepturu, která musela být nová, nikde nezveřejněná  a s originálním názvem.
Celkovou vítezkou se stala Tereza Velebová (Absolut Bar Brno) s koktejlem Levandre Cup, na dalších místech se umístili pánové Vítězslav Cirok ( Bugsy´s Bar) a Jaroslav Janoušek (Black Angels Bar).
Ukončení soutěžního dne obstaral barman Rafael Díaz z Peru a jeho „after-party koktejl“ a peruánská vlajková loď mezi koktejly - Pisco Sour.

Děkujeme všem zúčastněným a pořadateli akce, baru La Casa de la Havana vieja, za příjemné zážitky s peruánským Piscem.